květnový Bulletin

Milí přátelé,

umíte se radovat z obyčejných věcí? Mými učiteli jsou v tomto ohledu naši klienti s mentálním postižením. „Zítra budou k obědu buchty!“ Ta informace mne zaujala nikoliv obsahem, ale formou. Ta čirá radost v očích, radost čisté duše, byla přímo nakažlivá. A já si uvědomil, jak jsem ochuzen. Jak sám sebe ochuzuji. Buchty mám totiž rád – a to moc. Jen se z nich prostě už neumím tak radovat. Snažme se radovat z obyčejných věcí. A pokud jsme tuto schopnost ztratili, učme se nalézt jí znovu, třeba od lidí s postižením. Mohou nám mnoho dát!  

Bulletin ZDE

 

dubnový Bulletin

Milí přátelé,

práce v Charitě mě naučila, že pomoc má nepřeberné množství odstínů. A  že pomoc, poskytnutá v nesprávnou chvíli a nesprávným způsobem, může někdy uškodit, vést člověka k pasivitě či k závislosti na pomoci. V Charitě nabízíme lidem v nouzi nejen jednorázovou materiální pomoc, ale spolu s ní i dlouhodobější podporu sociálních pracovníků, kteří poskytnou odbornou radu a zkušenosti, jak najít cestu ven z obtížné životní situace.
Děkujeme všem dárcům, kteří s námi pomáhají, za důvěru a podporu! 

BULLETIN ZDE

Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka se uskuteční
v sobotu 24. dubna 2021 od 8.00 do 18.00 hod. 

Farní charita Nymburk se této sbírky zúčastní v prodejně Albert v Nymburce.

 HLEDÁME DOBROVOLNÍKY, jejichž úkolem bude:

 ·Vybírat potraviny a drogistické zboží od dárců do připravených nákupních košíků za pokladnami.

 ·Naskládat vybrané zboží do krabic pro převoz do Charity a pomoci s jejich naložením do auta. 

Další informace zde

 

Sbírka potravin 24.4.2021

161957972_803695533828284_4584175153322252590_n

Sbírka potravin je společným dnem solidarity a pomoci. Pomoci může každý tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.
Sbírka potravin je organizována ve všech krajích potravinovými bankami ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert ČR, Billa CZ, dm drogerie markt Česká republika, Globus Česko, Lidl Česká republika, MAKRO ČR, Penny Market Česká republika, ROSSMANN Česká republika, Tesco Česko, rohlik.cz a kosik.cz.
Hlavním logistickým partnerem je Raben Logistics Czech.
Více informací naleznete na: https://www.sbirkapotravin.cz/

Sbírka masových konzerv

Máme na vás všechny dobré lidi velikou prosbu.
Prosíme vás o pomoc a vyhlašujeme sbírku masových konzerv.
V rámci humanitární pomoci lidem bez domova zajišťujeme i  potravinovou pomoc a momentálně jsme bez zásob tohoto výrobku.
Ve všední dny jsme na Farní charitě , Tyršova 696, Nymburk od 9,30 do 16,30 hod.
Našim klientům pomůže každý, kdo přinese i jen jednu konzervu.
Případně můžete přispět na účet 229693634/300.
Předem vám děkujeme a prosíme o sdílení.

Sbírka respirátorů pro lidi v nouzi

Arcidiecézní charita Praha proto vyhlásila sbírku respirátorů pro potřebné. V Nymburce přijímáme dary na adrese Tyršova 696 a to ve všední dny od 9.30 do 16.30 hod.

Přijímáme respirátory v originálním neporušeném balení.

 

Finanční dar na nákup respirátorů pro potřebné je možné zaslat na bankovní účet Farní charity Nymburk

2101388787/2010

variabilní symbol 1920.

Předem děkujeme. Prosíme o sdílení.

respirátor, ilustrační snímek

Únorový Bulletin

Milí přátelé,

pro nás všechny, kdo pečujeme o nemocné a o ty, kteří jsou v jakékoli nouzi, je inspirující poselství papeže Františka k letošnímu Světovému dni nemocných. Připomíná úryvek z Matoušova evangelia (23,1-12), který varuje před pokrytectvím. Chceme-li sloužit nemocným, naše místo není „na předních sedadlech v synagogách“ (dnes bychom možná řekli na titulních stranách novin). Naopak. Přicházíme přímo k trpícímu člověku, dotýkáme se ho a pomáháme mu nést jeho kříž. 
Děkuji všem, kteří s obětavostí a s osobním nasazením o nemocné pečujete a práci pečovatelů podporujete. 

BULLETIN ČTĚTE ZDE

Lednový Bulletin

Milí přátelé,

vstoupili jsme do nového roku. Všichni máme za sebou náročné období a i pro Charitu bylo zatěžkávací zkouškou. Chci na tomto místě poděkovat našim pracovníkům a dobrovolníkům za jejich obětavost a vytrvalost. Děkuji také dárcům. Bez jejich pomoci bychom nemohli v mimořádné situaci, která nastala, pomoci tolika potřebným v naší arcidiecézi i v zahraničí. Vaší solidarity a pomoci si moc vážíme.
 
S přáním všeho dobrého v novém roce,
Jaroslav Němec,
ředitel Arcidiecézní charity Praha

LEDNOVÝ BULLETIN

Tříkrálová koleda bude on-line

Koleda bude ONLINE!

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.
Zdraví koledníků i dárců je pro nás na prvním místě a koleda se proto zatím uskuteční pouze ve virtuálním prostoru. Sledujte aktuální situaci na našem webu, Facebooku a Instagramu a informace hledejte také na webech a sociálních sítích místních, oblastních a diecézních charit, kde budou zveřejňovány novinky o koledě v jednotlivých regionech.


Prozatím si vychutnejte koledu s našimi online koledníky.  Neváhejte přispět i drobnou částkou. Stejně jako u příspěvků do pokladničky i při online koledě platí, že KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. Děkujeme za vaši štědrost!  

DAROVAT MŮŽETE ZDE: https://www.trikralovasbirka.cz/


 www.trikralovasbirka.cz/o-sbirce/aktualni-situace/

Prosincový Bulletin

Milí přátelé,

adventní doba je spojena s obdarováním. Vedle dárků, které chystáme pro své blízké a pro potřebné, zkusme zaměřit svou pozornost také na to, čím jsme my sami byli obdarováni. Tu spoustu věcí, které jsme dostali a bereme jako samozřejmost. Jídlo na stole, zdraví, rodinu, děti, přátele. Schválně si to zkuste, kolik toho bude. A to všechno proto, že se v jednom chlévě o vánoční noci narodil ten, který bude nazýván Král králů, Kníže pokoje, Spasitel světa, Syn Boha živého. Největší dar, jaký si umíte představit pro každého z nás.
.
 
s přáním požehnaného a klidného adventu
sestra Imelda Jana Hrdličková
ředitelka Azylového domu Gloria

BULLETIN KE STAŽENÍ ZDE